Květen 2014

Haikyuu!!

31. května 2014 v 16:40 | Karin |  Anime
Když byl Shouyou Hanata malý,projížděl okolo přímého přenosu finále ve volejbalu.Když viděl směčovat hráče s přezdívkou ,,Malý Obr",zjistil,že chce hrát volejbal.Postupně se vypracovává.Nakonec nastoupí se svým týmem na svůj první volejbaloví zápas.Bohužel prohraje proti ,,Královi hřiště" nejlepšímu nahrávači mezi volejbalisty.Svojí prohrou byl zdrcen.Proto si řekne,že ho příště vyzve znova. Když nastoupí na vyšší střední školu,kam chodil i ,,Malý Obr"nastoupí ihned do volejbalového klubu.Když vstoupí do haly,uvidí ,,Krále Hřiště" Tobieho Kageyaho,jak drží míč a má stejný dres jako on.

žánr: shounen,sportovní,podle mangy
odkazy: http://www.hns.fonty.org/anime/haikyuu (překládá se :( )


Kuroko no Baske

31. května 2014 v 16:23 | Karin |  Anime
Generace pěti hráčů,kteří byli na nižší střední nejsilnějším týmem v basketballu. Říkola se jim ,,Zázračná Generace".O nich se šírila jedna podivná zvěst.Nikdo ho neznal a ani neybl v žádněm zápase v zápisu hráčů.Prý ale existoval jeden hráč,kterého tato zázračná generace uznávala.Tento hráč se jmenuje Kuroko Tetsuya,který není sice v basketu zrovna nejlepší,ale jeho nahrávky byli přesné a soupeři je nikdy nezaznamenaly.Když se zázračná generace rozpadla,Kuroko vstoupil na vysokou školu Seirin.Tam se zapsal nepozorovaně do klubu basketballu.Tam se seznámil s Kagami Taigou.Kuroko slíbyl,že ho udělá nejlepším hráčem basketballu a že mu bude dělat stín. Tímto slibem začíná jejich boj o nejlepší místo basketballového týmu v japonsku.
žánr: shounen,sportovní,ze skušenosti,podle mangy

No Game No Life!

31. května 2014 v 15:55 | Karin |  Anime
Je to o dvou sourozencích Shido a Sorovi. Jejich svět jim přijde děsivě nudný,proto trávý veškerý čas doma u hraní videoher(všechny ale rychle dohrají a všechny vyhrají).Ve hrách se vždy místo jeich přezdívky oběvýprázdné políčko.Proto si říkají Prázdní.Jednou jsim přijde e-mail na výzvu v šachách.Když vyhrají,přemístí je bůh her Tito do jeného světa.Světa kde platí deset přikázání.Jedno z nich je,že je zakázáno válčit.Všechny spory se můsí řešit hramy. Když se sourozenco dozvý o hře,snaží se stát krály...
žánr: Comedy,fantasy,vesmír,seinen

Nový vzhled

31. května 2014 v 13:12 | Karin |  Ostatní
Zde je můj nový vzhled stránky.Doufám že se vám líbý. :3

šikana

31. května 2014 v 12:02 | Karin |  O mě
Dneska se vám svěřím s mojí bívalou šokanou. Šikanovali mě od mojí první třidy až do páté.V páté třídě totiž odešla moje šikanérka na jinou školu.Potom to však začlo na novo s jedním klukem.Řekla jsem si ,,Ne,todle už si znova líbit nenechám!" Vzala jsem mokrou houbu na tabili a vymačkala mu jí celou na hlavu.Od té doby mě nechal být.Ale na šikanu nedokáže nikdo zapomenout.Mám jetě na rukách jizvy od jejích škrábanců a vzpomínám si jak jsem každý večer brečela v posteli pod dekou. Před rodičema jsem dělala jako že nic. Věděla jsem,že kdybych to řekla učitelce,začali by mě šikanovat víc a nejspíš i mimo školu.Už od té doby uplinulo pět let.Teďka když vidím jak šikanujou nějákou mojí kamarádku bojuji za ní,protože nechci,aby si zažila to samé,co já. Bohužel nedokážu zapomenout na to,co se stalo v minulosti. Teďka se však soutřeďuju na přítomnost a už se dokážu ochránit. Hlavně se bráním ostrými slovy,ale někdy to chce mokrou houbu na tabuli :D. Jestli vás někdo šikanuje,nebojte se bránit.Udělejte vše pro to aby to zkončilo.Nebuďte blbí jako já,když jsem byla malá. Braňte se,i když je to těžké!!!

Prázdnota?

28. května 2014 v 16:59 | Karin |  O mě
Dneska trochu odbočím.Cítili jste se někdy "prázdní",jako by jste nemohli nic cítit?Já osobně jsem teto pocit zažila několikrát a nenávidím ho.Kamarádky,manga a anime mi pomohou na chvíli zapomenout,ale potom co odejdou,nebo skončí, to začne znovu.Mám spousty problémů.Né ze školou (ikdyž teďka končím devítku na základce),ale spíš s rodinou a jedním klukem do kterého jsem dlouho zamilovaná a ještě jsem se mu neviznala.Jsem z rozvedené rodiny,takže jsem v mámině péči a k tátovi jezdím jenom o víkendu.S mámou bydlíme daleko od města,tím pádem se nemůžu scházet z kamarádkama kdykoliv chci.Je to totiž hodina cesty autobusem.
Ten pocit oddělení od všech mě níčí a všechna ta prázdnota začala přestěhováním a rozvodem rodičů.Nedávám jim sice vinu,ale už nevím jak se mam zaměstnávat aby jsem se zbavila toho pocitu.Není tady kam chodit,jelikož je to jenom malinká vesička bez názvu ulic.Proto jsem se rozhodla!Až začnou prázdniny vyznám se tomu klukovi do kterého jsem zamilovaná a řeknu všem všechno narovinu co si myslím.Snad mi to pomůže se zbavit pochybností,nudy a "prázdnoty".
Mojim prvním krokem je založení tohoto blogu.Díky vaší navštěvnosti je v provozu a můžu udělat první krok.Děkuju všem čtenářům a omlouvám se za všechny potíže.

Orange marmalade

26. května 2014 v 18:31 | Karin |  Manga
Nový oběv!Tudle mangu mám rovna rozečtenou.Na začátku jsem byla skeptická,ale je fakt bezva:3.Zde je děj =
Baek Mai Ri,je velmi hezká a uzavřená středoškolačka.Přezdívá se jí ledová královna,protože se tváří pořád stejně.Pro všechny fanoušky upírů pozor! Mai Rin je upír,tak jako celá její rodina.Jednou když jede vlakem domů.Ucítí vůni sladké krve.Aniž by jsi to uvědomila přiziskne se rty ke krku jednomu klukovy.Má smůlu,protože ten kluk je najžádanější a poplární partie na její škole.Jak se vymluví?Jak utají svůj skutečný původ?......
Žánr=Upíři,školní život,shoujo,barevná kresba
Pozor!Tato manga se čte z leva do prava!
volume 2(ještě se překládá :( ) =http://evilland.blog.cz/1210/orange-marmalade

Strobe Edge

25. května 2014 v 17:18 | Karin |  Manga
Kinoshita Ninako je docela naivní, ale velice upřímná, otevřená a opravdová dívka, co nemá vůbec žádné zkušenosti s láskou.Je tu spolužák Daiki, kamarád ze střední, který Ninako miluje, ale ona ho má ráda jako kamaráda.A známý záletník Andou se také zdá projevovat k Ninako náklonnost, nebo dokonce lásku? A pak je tu Ren, nejpopulárnější a nejsledovanější kluk na škole, který všechny dívky odmítá a který Ninako nezajímá, dokud ho blíže nepozná a nezjistí, jaký je doopravdy. Postupně z s z toho stane milostný trojuhelní.

Kaichou wa Maid-sama!

25. května 2014 v 8:54 | Karin |  Manga

Seika High byla donedávna jen chlapeckou školou. Nyní, když se škola rozrostla o něžné pohlaví, se Ayuzawa Misaki rozhodla vzít věci do vlastních rukou, aby se stala první ženskou předsedkyní na této škole. Její vztah vůči chlapcům není příliš vřelý a všem to dává dostatečně najevo. Jen jeden kluk ve škole je vůči její nenávisti imunní. Ten kluk je Usui Takumi. Jako jediný totiž zná její tajemství.
Misaki totiž pracuje jako servírka v Maid latté, kde se každý den převléká do kostýmu služebné a stará se o zákazníky.
Jednou, když se tak Usui poflakuje, na ni narazí a Misaki pod vidinou vyzrazeného tajemství s ním uzavřela dohodu. Jak ta dohoda zní?Jednoduše...Misaki bude jeho osobní služebná.
Usui je na její škole dost populární,především u holek.Ale všechny holky které se mu vyznali,z nějákého důvodu odmítnul.Usui však je vždycky blízko Misaky.Domyslite si co to má asi znamenat... Mrkající

Je to akční,comedy,školní život a romance. Existuje i anime.
Odkaz na mangu =http://www.anime-manga.cz/kwms (nutná registrace)

Co je manga?

24. května 2014 v 16:48 | Karin |  Manga
Manga je japonské označení pro komiks, nakreslený stylem, který se vyvíjel v Japonsku po druhé světové válce. Podle některých zdrojů však má tento styl kresby mnohem delší historii, sahající do 11.-13. století.
Manga je v Japonsku velmi oblíbená a čtou ji nejenom děti, ale i dospělí a údajně pokrývá 40 % všech tištěných publikací v Japonsku.Takže jestli vám někdo bude říkat že je to blbost a že je to pro malé děti.Řekněte jim todle.
Můj názor?= Mě manga vždycky rozvselí.Když mám depku a nebo se nudím pomáhá mi.Pořád si říkám jak to mohl někdo nakreslit.Obdivuji je.Máma i ségra mi furt říkali,že je to pro malé děti.Ale to je názor někoho kdo si nepřečetl ani jedinou mangu.Takže se mang nemusíte vzdát jenom pro to,že vám to říkají rodiče a nebo někdo jiný.Pro mě je to něco jako záchrana a můžu se na chvíli odpoutat z reálného světa.Jo já vím,jsem uhozená.Ale todle je čistě můj názor.